Etiket Kullanım Talimatnamesi

Etiket Kullanım Talimatnamesi

Etiket Kullanım Talimatnamesi

Değerli müşterimiz, www.urunetiketi.com olarak müşterilerimizi bilinçlendirmek ve bu sayede satın aldıkları etiketlerden maksimum şekilde faydalanabilmelerini sağlamak için bu kullanım talimatnamesini hazırlamayı gerekli gördük.

Ürünlerimizi bu talimatnameye uygun şekilde kullanmanız ve stoklamanız menfaatinize olacaktır.

1 Termal etiketler

Termal etiketler ısı ile karardıkları için termal yüzeyleri ısıya karşı duyarlıdır.

Termal etiketler açıkta stoklanmamalıdır. Kutusunda muhafaza edilmelidir. Aşırı nemli, aşırı sıcak ve ıslak ortamlarda stoklanmamalıdır.

Termal etiketler, sürtünmelere karşı çok dayanıklı değildirler.

Termal etiketlerin birkaç çeşidi vardır. Piyasada termal denildiğinde eko termal anlaşılmaktadır. Gündelik kısa uygulamalar için uygundur. Rafta kalacak ürünler için ise Lamine Termal Etiket kullanılmalıdır.

2 Kuşe Etiketler

Kuşe etiket, Termal etikete oranla daha dayanıklı bir etikettir. Ürün barkod etiketi, fiyat etiketi vs gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

Kuşe etiketler direk güneş ışığı altında kalmamalıdır. Kuşe etiketler açıkta stoklanmamalıdır. Kutusunda muhafaza edilmelidir. Aşırı nemli, aşırı sıcak ve ıslak ortamlarda stoklanmamalıdır.

Kuşe etiketlere pilot kalem ve keçeli kalem ile yazılırsa akma ve dağılma yapılabilir. Bu tip uygulamalar kaçınılmaz ise Vellum Etiket kullanılmalıdır.

3 Silvermat / Whitemat Etiketler

Silvermat etiket ve Whitemat etiketler direk güneş ışığı altında kalmamalıdır. Silvermat etiket ve Whitemat etiketler açıkta stoklanmamalıdır. Kutusunda muhafaza edilmelidir. Aşırı nemli, aşırı sıcak ve ıslak ortamlarda stoklanmamalıdır.

Silvermat etiket ve Whitemat etiketler yapıştırıldığında sudan etkilenmezlerse de taşıyıcıları kağıttan yapıldığı için kullanmadan önce nemli olmayan bir ortamda stoklanmalıdır.

Silvermat ve White Mat etiketlere Resin ribon ile baskı yapılmalıdır. Wax ribon ve diğer ekonomik ribon çeşitleri kullanılırsa üzerindeki bilgiler kalıcı olmaz.

4 PP Opak ve diğer Pvc Bazlı Etiketler

Pvc bazlı etiketlere baskı Resin Ribon ile yapılmalıdır.

www.urunetiketi.com' un müşterileri için oluşturduğu özel dökümandır. Kopyalanması ve kaynak gösterilmeden kullanılması halinde yasal işlem yapılacaktır.

Etiket'te Marka, Etikette Kalite www.urunetiketi.com